Swędzenie skóry na dekolcie, szyi i plecach oraz czerwone plamy

Mam pewien problem od ok 3mcy swedzi mnie skora glownie na dekolcie, szyi i plecach.Wychodza mi czerwone plamy na udach i brzuchu mimo ze w tym miejscu skora mnie nie swędzi, co mam zrobić, pachną mi tez palce u rąk, ale najbardziej doskwieraja mi te plamy i to swedzenie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają podłoże alergiczne. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który oceni zmiany oraz wdroży właściwe leczenie.