Swędzenie skóry na głowie: co to oznacza?

Czerwone krosty, swędzenie na głowie, ale również w okolicach nosa, brody czy zarostu, również palców rąk. Zauważyłem, że nasila się gdy robi się ciemno (np. w kinie) albo rano po przebudzeniu - ale to odczucia dosyć subiektywne. 1. Jakie mogą być przyczyny tej niedogodności? Mycie głowy mydłem, czy szamponem zupełnie nie pomaga, a jeśli już to tylko na krótki czas. 2. Oczywiście, wiem, że warto zgłosić się do lekarza specjalisty ale chciałem też zapytać jakie badania ewentualnie mogłyby rozwikłać co to za problem i jak długo trwają? Serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jak słusznie Pan zauważył, konieczna jest wizyta u specjalisty, który będzie miał możliwość obejrzenia zmian skórnych. Opisywane przez Pana dolegliwości nie są na tyle specyficzne, by móc udzielić odpowiedzi bez przeprowadzenia badania lekarskiego.

Pana dolegliwości mogą być objawem wielu chorób dermatologicznych, w tym grzybicy, łuszczycy, ale także mogą być objawem alergii na nowy szampon czy inny kosmetyk.

W obecnej sytuacji należy zapisać się na wizytę do specjalisty. Do dermatologa niepotrzebne jest skierowanie. Ewentualne badania zaplanuje Panu lekarz po wcześniejszym obejrzeniu skóry głowy.

Pozdrawiam.