Swędzenie skóry na przedramionach, szyi i nogach

Witam od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra, przede wszystkim na przedramionach, szyi i nogach, ponadto mam tam sporo malutkich czerwonych kropeczek, jakby po ukłuciu igłą. Czy to mogą być pchły? Dbam o higienę, nie mam psa ani kota... Co to może być i jak można powstrzymać swędzenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany mogą być wynikiem podrażnienia, zakażenia pasożytniczego, alergii jak i wielu innych schorzeń. Sugeruję, by zmiany ocenił lekarz podczas bezpośredniej wizyty. Umożliwi to postawienie konkretnej diagnozy oraz wdrożenie leczenia.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.