Swędzenie skóry na twarzy i zaczerwienienia

Witam! Od wczoraj bardzo swędzi mnie skóra na twarzy. Całą rzuchwe, skronie oraz linię na czole pod włosami zakrwa czerwona plama. 2 dni temu zmieniłam krem-wydaje mi się, że to przez to. Oczywiście przestałam go już go używać, ale swędzenie nadal nie daje mi spokoju. Bardzo proszę o poradę, co zrobić aby skóra przestała tak potwornie swedziec??? Pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że objawy mają tło alergiczne. Przede wszystkim proszę zatem zrezygnować z nowego kremu. Po drugie proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który przepisze leki antyhistaminowe oraz ewentualnie miejscowo maść.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie mające na celu ustąpienie zmian.