Swędzenie skóry owłosionej głowy - co mam robić?

Mam 62 lata, mężczyzna. Od kilkunastu miesięcy swędzi mi głowa, zazwyczaj popołudniu. Codziennie myję głowę szamponem. Używałem różnych szamponów, nawet tych, które miały działać przeciw swędzeniu, ale bezskutecznie. Obecnie, od kilku miesięcy, używam szamponu dla dzieci - trochę mniej mnie swędzi, ale swędzi. Drapię się mocno w głowę, zwłaszcza jak pracuję umysłowo. Co mam robić?
62 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności wskazane jest wykluczenie schorzeń skóry głowy, które mogą być przyczyną dolegliwości. W tym celu najlepiej udać się do dermatologa. Jeżeli chodzi o codzienne mycie włosów może doprowadzić do przesuszenia skóry głowy, podrażnienia i nasilenia dolegliwości.
Przyczyna dolegliwości mogą być również niektóre choroby ogólnoustrojowe - na przykład cukrzyca. Inną przyczyną może być reakcja uczuleniowa - może wprowadził Pan na przykład nowy lek (nawet bez recepty).
Zachęcam do wizyty u dermatologa.

Pozdrawiam