Swędzenie skóry spowodowane stresem

Witam serdecznie. Trzy m-ce temu zmarł mój mąż i od tego czasu mam problem ze swędzącą skórą.Kiedy zbliża sie pora wieczorna skóra zaczyna niesamowicie swędzieć i pojawiają sie małe grudki jak po pokrzywie.Rano wszystko znika. Aż do wieczora jest spokój. Wieczorem sytuacja sie powtarza. Czy to jest spowodowane stresem?

Witam, proszę na początek skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Swędzenie, może również być spowodowane wystąpieniem nerwicy, ale najpierw warto wykluczyć podłoże dermatologiczne. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Swędzenie skóry może mieć podłoże psychologiczne. Pani sama łączy je ze śmiercią swego męża, więc może to być reakcja na tak trudne wydarzenie w Pani życiu.
Sugeruję jednak, aby najpierw udała się Pani do dermatologa, który sprawdzi, czy kłopoty ze skórą mają podłoże somatyczne. Jeśli je wykluczy, proszę się udać na rozmowę do psychoterapeuty.

Pozdrawiam.

Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl