Swędzenie ud, brzucha i nadgarstków głównie wieczorami

Witam! Mam pewien problem. W ubiegłym roku (listopad październik) zaczęły mnie strasznie swędzieć uda, brzuch i nadgarstki głownie wieczorami . Lekarz stwierdził świerzb. Leczenie odbyło się i po sprawie. Jednak w tym roku swędzenie znów się nasila, znów w tych samych partiach ciała i w tym samym czasie i te ż wieczorem. Nie wydaje mi się aby to był świerzb gdyż nikt z domowników nie skarżył się na żadne dolegliwości ani w tym ani w tamtym roku. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że nikt z domowników nie skarżył się na tego typu dolegliwości, zdecydowanie nie wyklucza świerzbu. Sugeruję ocenę lekarza POZ lub specjalisty dermatologa, który oceni zmiany oraz zastosuje właściwe leczenie.