Swędzenie w okolicy intymnej a ryzyko zarażenie HIV

dzień dobry . mam 21 lat :) Jestem dziewicą, nigdy z nikim nie spałam oraz nie miałam żadnych przygód z mężczyznami . Czy jest to możliwe, że mogłam zarazić się jakąs chorobą weneryczną przez to, że siadła na muszli publicznej ? Odczuwam świąd w miejsach pochwowych oraz w odbycie. Chciałam również zapytać czy masturbacja może wywołać Hiv lu Aids ? Czy jak zawsze byłam zdrowa to może się u mnie rozwinąć wirus ? Czy nie leczone choroby weneryczne mogą proadzić do zakażenia wirusami ??

Aleksander Ropielewski

Można zarazić się korzystając z publicznych toalet, jednak są to infekcje intymne (głównie grzybicze). Nie ma możliwości zarażenia się HIV podczas masturbacji. Nie leczone choroby weneryczne mogą przyczynić się do zwiększonego ryzyka infekcji wirusowych lub bakteryjnych. U osoby zdrowej, która nie była narażona na ekspozycję na HIV nie ma możliwości zarażenia.