Swędzenie w okolicy warg sromowych - czy to może być grzybica?

Witam. Mam 17 lat i nie uprawiałam jeszcze seksu. Od trzech dni czuję swędzenie obok warg sromowych. Zaczęłam więc brać Flukonazol oraz przemywać wodą z octem i ziołami. Od tego czasu trochę mnie piecze, lecz zaczyna pękać skora. Proszę o szczerą odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie.

Przyczyn świądu okolic intymnych jest wiele, niekoniecznie objaw ten musi wskazywać na infekcję grzybiczą. Przyczyną może być między innymi podrażnienie okolic narządów płciowych, infekcja (na przykład pasożytnicza) oraz niektóre choroby ogólonustrojowe.

Zawsze warto w pierwzej kolejności ustalić przyczynę choroby, a dopiero wówczas stosować leczenie. Niestety aby postawić rozpoznanie konieczne jest badanie lekarskie, obejrzenie zmian oraz zebranie wywiadu. Wskazana w tym celu jest wizyta u ginekologa.

Być może objawy, które obecnie występują związane są ze stosowanymi przez Panią metodami.
Proszę porozmawiać na ten temat z rodzicami, na przykład z Mamą.

Pozdrawiam.