Swędzenie wejścia do pochwy i biała wydzielina - co to jest?

Mam 20 lat, współżyję z chłopakiem od 3 lat. W środę skończył mi się okres (używam tylko tamponów) a w czwartek zauważyłam, że pojawiło się swędzenie wejścia do pochwy oraz od jakiegoś czasu biały, bezzapachowy grudkowaty śluz. już się zapisałam do ginekologa 3 tygodnie temu. Wizytę mam za tydzień w czwartek, ale zastanawiam się czy nie iść dzisiaj prywatnie. Bo to swędzenie bardzo mi dokucza od wczoraj. Czy może zaczekać jeszcze ten tydzień? I co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą pochwy. Aby potwierdzić taką przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie mykologiczne. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie leczenia.

Jeśli dolegliwości są trudne do wytrzymania to wskazana jest szybka konsultacja ginekologiczna. Jeśli niestety nie jest ona możliwa to proponuję zastosować miejscowy preparat z grupy pochodnych imidazolu o umiarkowanym działaniu przeciwgrzybiczym dostępny w aptekach bez recepty, jednakże może okazać się on niewystarczający i może być niestety konieczne zastosowanie silniejszego preparatu.

Redakcja abcZdrowie.pl