Swędzenie, zaczerwienienie i śluz z pochwy

Od kilku dni moja pochwa jest czerwona w dodatku strasznie swędzii i mam taki jasny śluz. Czy to infekcja grzybicza? Umówiłam się już do ginekologa ale czuję się bardzo niekomfortowo i zastanawiam się czy zanim pójdę na wizytę mogę sobie z tym jakoś poradzić?

W wyjasnieniu tego pomocne byloby zbadanie pH pochwy. W przypaadku grzybicy pH jest prawidlowe, przy zakażeniach bakteryjnych pH ulega podwyzszeniu. Testy paskowe można kupic w aptece. Na własną rekę może Pani użyc Clotrimasol w kremie, ewentualnie plukanke z benzydaminy (Tantum rosa), dodatkowo uzyć probiotyk - najlepiej doustnie. Przy zakażeniach drozdzakowych sromu Clotrimsaol bywa wystarczający