Swędzi mnie skóra na dekolcie, szyi, plecach i rękach: jaka jest przyczyna?

Na początku zaczął swędzieć mnie dekolt, potem szyja, plecy i teraz ręce. Nie wyskoczyły mi żadne krosty, po prostu strasznie swędzi. Myślałam, że to od maseczki na twarz, której raz użyłam (dodam, że była ona marchewkowa), ale dlaczego utrzymuje się tak długo? Piłam kilka razy wapno, ale nic nie pomogło. Co mam z tym zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w ramach porady internetowej nie ma możliwości ustalenia bezpośredniej przyczyny świądu opisanych przez Panią okolic ciała. Zdecydowanie powinna skonsultować się Pani z lekarzem pierwszego kontaktu lub dermatologiem, który przede wszystkim zbierze z Panią wywiad. Wśród przyczyn takiego świądu może znajdować się na przykład zmiana używanych kosmetyków, proszku do prania czy nadwrażliwość na określone tkaniny. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, ponieważ zastosowanie leków przeciwświądowych może szybko usunąć Pani dolegliwości.