Świąd całego ciała a skaza łojotokowa

Witam, od września choruję na przedziwną chorobę skóry, byłam już u 5 (!) lekarzy specjalistów i każdy mówi mi co innego. Zostało u mnie stwierdzone: skaza łojotokowa, łuszczyca, świerzb, alergia, różyczka. Żadne leki przepisane kolejno na te choroby nie pomogły. Cierpię na uciążliwy świąd nasilający się w nocy, ogniska choroby zlokalizowane są na zgięciach łokci przez całe przedramię aż do pach oraz na karku. Są to małe czerwone grudki, które z biegiem czasu zmieniły się w ogniste plamy. AZS?

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, że trudno postawić konkretne rozpoznanie bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Zmiany w zgięciach łokciowych z towarzyszącym świądem są charakterystyczne dla atopowego zapalenia skóry. Jego objawy powinny jednak ustąpić w czasie przyjmowania leków antyhistaminowych. Natomiast świąd nasilający się w nocy jest charakterystyczny dla zakażenia świerzbowcem.