Świąd i łuszczenie się skóry dłoni a alergia

Witam, Jakiś czas temu pracowałem przy drewnie, między innymi spruchniałym. Miałem mokre rękawice i zauważyłem na drugi dzień, że skóra na dłoniach zaczęła mi się łuszczyć, swędzeć, nawet z pojedynczymi, bolesnymi w dotyku krostkami. Teraz moje dłonie wyglądają jakby się postarzały o kilkadziesiąt lat, choć świąd i łuszczenie ustało z delikatnymi nawrotami. Moje pytanie tutaj jest, czy istnieje jakiś środek bez recepty, którym mógłbym doprowadzić swoje dłonie do pierwotnego stanu? Pozdrawiam.

Witam,
zmiany które Pan opisuje "wyglądają"na dość poważne.Sugeruję by obejrzał to lekarz,najlepiej dermatolog,ale może też być rodzinny, internista, bądź medycyny estetycznej.Preparaty do leczenia takiego typu zmian są wydawane na receptę.