Świąd miejsc intymnych i odbytu u 5-latki

Witam Mojej 5-letniej córce od kilku tygodni dokucza świąd miejsc intymnych i odbytu.Lekarz przepisał maść pimafucort,niestety dopóki nią smaruję 1-2 razy dziennie jest ok.Po 3-4 dniach od odstawienia problem powraca.Owsików nie widać,córka bierze leki na alergie(rupafin),bielizna prana w mydle dla dzieci.Podaję również probiotyki.Jak długo mogę bezpiecznie stosować pimafucort?Po ustąpieniu objawów ok tygodnia odstawiam.Może powinnam dłużej stosować,nawet po ustaniu świądu?

Lek. Tomasz Budlewski

Leku nie nalezy stosowac dlużej niż 14 dni. proponuje udac sie do lekarza celem badania i prawdopodobnie konieczna jest zmiana leku na inny, byc może on będzie skuteczny. Dodatkowo wybrac bielizne ręczniki itp w wysokiej temperaturze