Świąd odbytu nasilający się wieczorem

Witam. Od sporego czasu dokucza mi świąd odbytu. Najczęściej nasila się wieczorem. Zauważyłam, że miejsce które mnie swędzi jest zgrubiałe. Czego to może objaw? Jakiś stan zapalny czy może jakaś poważniejsza choroba? Czytałam, ze może być to objaw cukrzycy ale żadne inne objawy mi nie dokuczają, więc myślę że mogę to wykluczyć. Z góry dziękuje za odpowiedź

Piotr Pilarski

Raczej przyczyną mogą być choroby odbytu jak żylaki, ropień, szczelina. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.