Świąd odbytu od kilku lat

Dzień dobry, Od kilku lat walczę ze świądem odbytu. Na początku miałem hemeroidy, które zostały wyleczone, później pojawiła się szczelina, która też została wyleczona. Ostatnio dostałem pimafucort od dermatologa - który prawie natychmiast pomaga. Jednak po odstawieniu, na 2 dzień problem wraca. Skóra przy ujściu odbytu staje się mokra, swędząca i przy pocieraniu krwawi. Proszę o pomoc.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Uczucie mokrego odbytu, świąd i krwawienie mogą świadczyć o nawrocie szczeliny odbytu bądź choroby hemoroidalnej.
Pozdrawiam