Świąd okolic intymnych u 20-latki

Świąd okolic intymnych. Od pewnego czasu (7 tygodniu) wyczuwam świąd w okolicach intymnych, ściślej mówiąć jest to świąd warg sromowych. Nie piecze, nie boli tylko swędzi. Używam żelu o nazwie "iladian intima", do mycia używam również żelów do tego przeznaczonych. jakiś czas temu świąd ustał, ale znów sie pojawił. Co mam zrobić?

Milena Lubowicz

Być może to reakcja alergiczna na któryś ze środków do mycia, papier toaletowy lub proszek do prania? Proponuję przez jakiś czas używać do podmywania tantum rosa (dostępne w aptece bez recepty) i mydło szare, zmienić papier toaletowy na najzwyklejszy, bez barwników i środków zapachowych, a bieliznę prać w łagodnym środku i płukać kilkakrotnie. Może to też być infekcja grzybicza lub bakteryjne, także gdyby nie było poprawy konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam