Świąd penisa w okolicy napletka

Mój partner od około tygodnia uskarża się na swiąd penisa w okolicy napletka. Sóra jest czerwona i w niektórych miejscach się łuszczy, wcześniej kilka lat temu też miał podobne objawy ,które po tygodniu znikały, ( był z inną partnerką w tamtych latach) teraz minął tydzień a nie ma poprawy, czy to jest grzybica? Jakiś nawrót? Dodam iż ja nie mam żadnych zmian wskazujących na chorobę.

ponad rok temu

To może być grzybica. Być może u pani objawy są bardzo słabe, a Pani partner akurat miał obniżoną odporność (albo brał antybiotyki, albo jego skóra ma skłonność do zakażeń grzybiczych…) i u niego grzyb bardzo się rozpanoszył. Drożdżyca błon śluzowych może objawiać się pojawieniem się białych nalotów, albo zaczerwienieniem, wygładzeniem i bolesnością (jak jest u Pani partnera).
Mogą państwo spróbować maści z clotrimazolem (dostępna w aptece bez recepty), ale najlepiej będzie, jeśli zmianę obejrzy lekarz rodzinny lub dermatolog i przeleczycie się oboje.