Świąd skóry głowy, czerwone plamy, łuszczenie: czy to zwykły łupież?

Od jakiegoś czasu (pół roku), strasznie swędzi mnie głowa. Z początku myślałam, że to przez zastosowanie farby do włosów, jednak od dłuższego czasu nie używam żadnych, a na skórze (nawet tuż po umyciu głowy) pojawiają się niemiłosiernie swędzące czerwone plamki, skóra się łuszczy, a kiedy chociaż lekko podrapię swędzące miejsca, praktycznie od razu robią się w tych miejscach rany. Czy to zwykły łupież, czy może jakaś inna choroba skóry?

ponad rok temu

Witam.

Może być to reakcja alergiczna na składnik szamponu. Czy próbowała Pani zmieniać szampon, przejść na hypoalergiczny preparat z linii aptecznych? Łupież pospolity zwykle nie prowadzi do powstawania ran skórnych. Wskazana wizyta u dermatologa.
Pozdrawiam.