Świąd skóry i sucha skóra

witam,swędzi mnie w momencie drapania lub pocierania , mam leki odczulające od lekarza Clatra. Gdy biorę leki jest trochę lepiej,ale gdy mam przerwę np. tydzień jest tragedia.Swędzi mnie nawet język o reszcie nie wspomnę. Pamiętam z 3 lata temu miałam taki swąd po przedawkowaniu pieprzu cayen ,jadłam go często i za dużo przez jakiś czas. od tej pory eliminuje ostre przyprawy a mimo to jest swąd. 2 tygodnie temu byłam u dermatologa mam bardzo suchą skórę ,dostała maść robioną. nie ma zmian .

Witam! Opisane zmiany najprawdopodobniej mają pochodzenie alergiczne, myślę że warto więc wykonać podstawowe testy skórne, które jednoznacznie określą rodzaj alergenów. Skóra alergika wymaga specjalnej pielęgnacji - proszę dbać o odpowiednie poziom jej nawilżenia i stosować dostępne w aptekach emolienty.