Świąd skóry - jaka może być tego przyczyna?

Witam serdecznie. Z problemem męczę się już chyba 3 rok. Najpierw uczulnie pojawiało się przy wysiłku fizycznym (nawet nieznacznym) pojawiało się swędzenie klatki piersiowej, pleców, ud, odczuwałem uczucie kłucia szpilkami na całym ciele, równierz czole i buzi. Pojawiały się czerwone plamki (najczęściej działo się to podczas pory jesienno zimowej). Myślałem, że może to być reakcja alergiczna na pot, ale w ciągu lata też się pocę i nie zaobserwowałem niczego. Uczulenie występuje również gdy się zestresuje, coś podniesie mi ciśnienie i momentalnie czuję jak wszystko zaczyna mnie kłuć i piec. Tej zimy objawy się nie pojawiły, miałem spokój, aż do teraz, 4 dni temu pojawiło się znowu i dokucza mi dzień w dzień. Od 4 dni biorę środek na spalanie tkanki tłuszczowej ( nie jestem gruby, ale chciałem poprawić sylwetkę i zrzucić z 5 kg na lato). Preparat to Venom 3.0+ skład : Unikalna Opatentowana Mieszanka: 550mg ALRCocamine 3.0+ ekstrakt Kakao) Ekstrakt Guarany Vitaberyna (Dwusiarczan Izomaślanu-O-Tiaminy) Ekstrakt Maximowizia Chinensis Ekstrakt Phaseolus Vulgaris Ekstrakt Schotia Simplicifolia Ekstrakt Balsamowca Mukul (2.5% Guggulsteronów) Kwas R-Alfa Liponowy Ekstrakt Korzenia Różańca Górskiego Etylowy Ester Tyrozyny Etylowy Ester Propionyl-L-Karnityny Ekstrakt Sophora Radix Ekstrakt Rauwolfia Serpentina. Czy może być to uczulenie na kofeinę? Przez długi czas nie piłem dużych ilości kawy, tutaj mam 200mg na tabletkę.. (jem tylko jedną). A może to uczulenie na tle nerwowym? Wątpię, ale.. Myślałem też nad świądem, który może być wywoływany podwyższeniem temperatury ciała? POMOCY.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Świąd skóry może być wynikiem bardzo wielu zaburzeń. Znajdują się wśród nich między innymi:
- schorzenia wątroby,
- zaburzenia elektrolitowe,
- zaburzenia endokrynologiczne,
- choroby rozrostowe,
- infekcje,
- choroby zapalne skóry,
- alergie pokarmowe i kontaktowe.
By ocenić, która z wymienionych przyczyn skutkuje wystąpieniem świądu u Pana, powinien skonsultować się Pan ze specjalistą dermatologiem. Konieczne jest bowiem zebranie dokładnego wywiadu, zbadanie Pana oraz ewentualnie zlecenie badań dodatkowych.
Ponadto sugerujemy jednak odstawienie suplementu, który Pan przyjmuje. Najprawdopodobniej może on bowiem indukować powstanie lub zaostrzać objawy.