Świąd skóry, nadwaga, nieregularne miesiączki i hirsutyzm

Witam, podejrzewam u siebie niedoczynność tarczycy lub cukrzyce. Waga pokazała mi 100kg pomimo ćwiczeń 3x w tyg po 1h. Mam świąd skory gl stopy derma. Powiedział że to azs. Miesiączki też bardzo nieregularne czasami co msc a czasami co 4 msce ale najgorsze jest owlosienie. Hirsutyzm nie daje spokoju i ta estetyka ehh... Proszę o porade w sprawie badań i czy moje obawy mogą się urzeczywistnić. Dziękuję

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam ciepło,

nieregularne miesiączki, nadmierne owłosienie oraz nadwaga - to są niepokojące objawy, których nie można bagatelizować.

Bardzo proszę udać się na konsultację do lekarza internisty / lekarza rodzinnego.
Zleci wszystkie badania oraz wystawi skierowanie do odpowiednich specjalistów.
Konieczne będzie konsultacja z ginekologiem endokrynologiem oraz diabetologiem , jeśli okaże się że mamy również problem z poziomem cukru.

Proszę nie zwlekać z wizytą.
Im wcześniej zacznie Pani kurację tym większe szanse powodzenia.
Pozdrawiam
Asia Szmitka Łuszczyk

Ale na co Pani czeka? Proszę iść do internisty i powiedzieć to samo. Dostanie PAni skierowanie do endokrynologa i na badania tarczycy. Endokrynolog zacznie Panią leczyć i za kilka miesięcy bedzie zupełnie inaczej.