Świąd skóry nóg - jak temu zaradzić?

Od około 2 miesięcy strasznie swędzą mnie łydki i kolana. Na początku myślałam, że to efekt suchej skóry, jednak po stosowaniu balsamu nic się nie zmieniło. Swędzi mnie w dzień, a w nocy drapię się przez sen do tego stopnia, że rano budzę się ze strupami na nogach. Zaczęłam stosować maść, ale to łagodzi swędzenie na około godzinę. Ostatnio zauważyłam, że gdy się podrapię na nogach wyskakują mi białe krostki. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Świąd skóry kończyn może być wynikiem bardzo wielu zaburzeń. Znajdują się wśród nich:
- schorzenia wątroby,
- zaburzenia elektrolitowe,
- zaburzenia endokrynologiczne,
- choroby rozrostowe,
- infekcje,
- choroby zapalne skóry.
Ponieważ przyczyn świądu skóry jest bardzo wiele, a niektóre z nich mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia, powinna Pani skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Zbierze on wywiad, zbada Panią, oceni zmiany i ewentualnie zleci badania dodatkowe. Postępowanie takie powinno być wystarczające, by określić etiologię choroby i rozpocząć właściwe leczenie.