Świąd skóry po depilacji maszynką jednorazową

Witam, depiluję się maszynkami jednorazowymi używam zawsze nowej zawsze po depilacji kilka dni swędzą mnie nogi, pachy i miejsce intymne bardzo długo się golę więc wydaje mi się że skóra powinna się przyzwyczaić dlaczego mnie to tak swędzi?Czasem to swędzenie jest gorsze od bólu :(

Aleksander Ropielewski

Moze to być kwestia indywidualnej reakcji organizmu na podrażnienie (tzw. dermografizm fizyczny lub chemiczny) mechaniczne lub chemiczne środkami stosowanymi podczas golenia. rozwiązaniem może być stosowanie balsamów lub emolientów łągodzących po goleniu lub zmiana metody usuwania włosów.