Świąd skóry po depilacji u 37-letniej osoby

Od kilku lat mam ogromny problem z depilacją nóg. Wyrywanie nie wchodzi w grę (wtedy jest jeszcze gorzej), natomiast golenie kończy się potwornym swędzeniem i wysypką na skórze, którą niestety zawsze rozdrapuję do krwi. (Problem dotyczy tylko nóg) Skóra swędzi po ok 24 h i trwa to ok 3-4 dni po goleniu. Jedyną radą dermatologa było "Nie golić" ale jestem osobą młodą i nie jest to realne. Mam na nogach strupy i blizny. Stosuje kremy i bardzo staram się nie drapać, ale swędzenie jest aż bolesne.

Aleksander Ropielewski

Jedyne co mogę zasugerować to stosowanie krochmalu po zakończonym goleniu, który nawilży skórę i powinien zmniejszyć świąd (zwłaszcza jeżeli będzie zimny (przygotowany wcześniej).

Przede wszystkim powinna Pani dobrac odpowiedni dla siebie żel lub piankę do golenia jak i nawilżający krem po goleniu. Prawdopodobnie skóra jest przesuszona i reaguje w ten sposób, może też dojść do zapalenia mieszków włosowych, wówczas niezbędne będzie zastosowanie antybiotyku zęwnetrznie. Radziłabym w przyszłości skorzystac z depilacji laserowej w gabinecie lekarskim - jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia, najczęściej podczas 3-4 sesji, po czym wykonuje się zabiegi przypominające np. raz w roku.