Świąd skóry wyniki prób wątrobowych w ciąży

Witam.Jestem w 37tyg3dni ciąży od ponad tygodnia mam mocny świąd skóry,zrobiłam próby wątrobowe-WYNIKI: AST 28,9 ALT 30,0 Bilirubina całkowita 0,31 Fosfataza zasadowa 187,0 GGTP 8,0 czy te wyniki wystarczą żeby na 100% wykluczyć cholestaze ciążową? świąd dalej się utrzymuje kiedy powinnam powtórzyć wyniki? dodam że dzień wcześniej robiłam też próby wątrobowe ale NIE na czczo wyszły lepsze niż te na czczo czy to może oznaczać że jednak coś się dzieje,mimo tego że wyniki jeszcze są w normie?

Aleksander Ropielewski

Nie ma na chwilę obecną podstaw do rozpoznania cholestazy. Sugeruję baczną obserwację.