Świąd, upławy i nieregularne miesiączki

Mam od pewnego czasu problem... Miewam straszne upławy. Byłam u ginekologa i stwierdzono infekcję. Wyleczyłam i było ok. przez około miesiąc. Następnie poszłam i okazało się, że mam grzybicę, zostały mi przepisane tabletki doustne i dopochwowe, jak i maść... Przeszło, ale w sierpniu wróciło, około 3 miesiące po wizycie... Akurat teraz spóźnia mi się miesiączka, ale czy to ma taki wpływ na te upławy i świąd? Stosuję provag żel, do higieny pliva fem (około 5 mc), maść pimaficium - ona pomaga, jak ją zastosuję, ale bez niej ciągły świąd i upławy, a nie wiem czy tak mogę stosować ją cały czas, minimum 2 dni w miesiącu. Tak ogromne, że czuję ogromny dyskomfort, a ostatnio nawet taki biały, lepki płyn ( jak maść). Pomóżcie proszę. Chciałabym mieć dzidziusia, ale nie wiem czy to nie przeszkadza?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety grzybica pochwy jest tyleż powszechna, co uciążliwa, często ma charakter nawracający. Na szczęście dysponujemy wieloma różnymi metodami leczenia. Nieregularne cykle mogą być objawem zaburzeń hormonalnych (choć najczęściej przyczyną spóźniającej się miesiączki jest ciąża!), które sprzyjają infekcji grzybiczej. Pimafucin w kremie można stosować nawet 4 razy na dobę, leczenie zwykle trwa 2-3 tygodnie. Jeśli nie poskutkuje, proszę ponownie udać się do lekarza, który zastosuje jeszcze inną terapię. Powinno się też leczyć partnera seksualnego. Oczywiście lepiej zacząć starać się o dziecko po wyleczeniu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!