Świąd warg sromowych

Witam,
mam 23 lata, zawsze przed i po okresie bardzo swędzą mnie wargi sromowe, są opuchnięte, do tego z pochwy wydostaje się śluz, typu serka z gródkami białymi lub brazowo-czerwone.

Nigdy jeszcze nie miałam cytologi. Dodam, że 3 lata temu urodziłam dziecko, byłam na wizycie u ginekologa, po porodzie zrobił mi tylko usg brzucha i było tam czysto. Nie badał mnie ginekologicznie, ponieważ krwawiłam po okresie, co to może być?
Proszę o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani profilaktycznie regularnie (raz w roku) wykonywać cytologię szyjki macicy- tak jak każda kobieta po rozpoczęciu współżycia płciowego. Pani obecne objawy wskazują jednak dość wyraźnie na grzybicę pochwy. Proszę udać się do swojego ginekologa, który pobierze wymaz do badania cytologicznego oraz zbada Panią i ewentualnie zleci odpowiednie leczenie. Zapraszam również do lektury artykułu w naszym serwisie: http://abcgrzybica.pl/grzybica-pochwy.
Pozdrawiam serdecznie!