Świąd warg sromowych i HPV

Męczy mnie świąd od ok.2 lat warg sromowych oraz przy wejsciu do pochwy, niestety świad zajal juz w okolice odbytu. Początkowo myślałam ze to zwykła grzybica, niestety grzybice wyleczyłam, wymazy i cytologia wychodzą dobrze do dnia dzisiejszego. Chodziłam do wielu specjalistów niestety nie pomógł mi nikt. Leczono mnie tabletkami na grzybice na bazie alergii rownież, globulkami, maściami (np. tormentiol alantan). Nie dawno wykryto u mnie wirus HPV nie wiem czy to moze byc skutkiem świadu czy nie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. HPV jak najbardziej może byc odpowiedzialny za wspomniane objawy.