Świąd wokół odbytu i ból podczas podcierania się a hemoroidy

Witam ! mam pytanie , od pewnego czasu odczuwam swiad wokol odbytu i bol przy podcieraniu sie, czy to moga byc hemoroidy ? smarowalam miejsce kolo odbytu mascia nagietkową polecona przez farmaceute. dodam ze nie wystepuja u mnie krwawienia. wczesniej odczuwalam bol w podbrzuszu przy oddawaniu stolca ale uwywalam czopki procto hemolan i przeszlo tylko ten bol wokol odbytu..... prosze o odpowiedz i pomoc

Proszę udać się do lekarza proktologa lub chirurga celem zbadania per rectum. Może Pani mieć zarówno żylaki odbytu, szczelinę odbytu lub inne schorzenie...

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg