Świąd za lewym uchem i ból szyi

Witam, nazywam się Julita i mam 25 lat. Wczoraj przed południem odczułam świąd za lewym uchem. Potem za prawym, lecz za lewym mocniejszy. Dzisiaj rano obudziłam się ze swędzącymi krostkami za lewym uchem, rozprzestrzenione na małżowinę. Nie wiem czy ma to związek, ale pojawił się też ból szyi po obu stronach. Wyczuwalny mocniej podczas ziewania. Dodam jeszcze, że nigdy wcześniej nie wystąpiły u mnie wysypki za uszami. Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc.

Zmiany moga byc alergicznym kontaktowym zapaleniem skory. Czy nie farbowala Pani przypadkiem ostatniow wlosow, lub zalozyla nowe kolczyki? Jesli zmiany nie ustapia lub zaczna sie poglebiac, prosze skonsultowac sie z dermatologiem.