Świadome sny a psychologia

Witam, chciałabym wiedzieć jak z punktu widzenia psychologii są odbierane świadome sny. Wiem że śnię, moja świadomość jest po tamtej stronie, chcę się obudzić i nie zawsze mogę, Wtedy działa tzw efekt spadania. spadam skądś, . Wówczas nastęuje granica a ja w niej tkwię. Świadomość jest po tej stronie, w realu, wiem ze nie śpię, ale nie mogę ani otworzyć oczu ani się ruszyć. Panikuję. Proszę mi powiedzieć jak psychologia odbiera takie zjawiska.

Witam. Analiza snów, to nie jest coś co można przeprowadzać w oderwaniu od dobrej znajomości pacjenta i jego historii życiowej. Zazwyczaj robi się to podczas procesu terapeutycznego i wspólnie z klientem. Gdyby była Pani zainteresowana podjęciem terapii własnej - kierunki psychoterapeutyczne leczące z pomocą analizy snów to psychoterapia psychodynamiczna oraz psychoanaliza. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Podczas snu aktywne są struktury mózgu odpowiedzialne za nasze emocje. Gdy śpimy może dochodzić do reorganizacji wspomnień i wzmocnienia tzw. śladu pamięciowego. Proszę się nie niepokoić sny, o których Pani pisze są zupełnie naturalne. Czasami zdarza się, że częstotliwość snów, które jesteśmy stanie dokładnie zrelacjonować nasila się w okolicy ważnych pod względem emocjonalnym sytuacji życiowych. Jeśli jest Pani zainteresowana analizą snu w kontekście życia osobistego proponuję skorzystać z pomocy psychoterapeuty zorientowanego psychoanalitycznie lub psychodynamicznie.

Pozdrawiam serdecznie!
Karolina Drelich

http://www.psycholog-drelich.pl/