Świadome wybudzanie się ze snu

Witam , mam pytanie odnośnie jakiegoś zaburzenia snu , zdecydowalem się zadać to pytanie dlatego iż , spotkałem się już z tym kilka, a może kilkanaście razy . Opowiem dzisiejszy problem . Kiedy spałem śniło mi się tam coś już nie pamiętam i nagle we śnie lezalem w swoim łóżku, (spałem) chciałem się obudzić, ale nie mogłem wiedziałem już, że był to sen , byłem przestraszony że już się nie obudze starałem się poruszyć Ale nie mogłem . Po pewnym momencie wstałem z krzykiem "o mój Boże "

Witam.zdaje sie, ze mowi pan o paralizu przysennym. Nie niepokoilabym sie tym szczegolnie,ale zawsze mozna udac sie do lekarza.
Magdalena Brabec

Zachęcam na początek do przyjrzenia się swoim przyzwyczajeniom sennym (pora kładzenia się spać, niejedzenie przed spaniem, zadbanie o przewietrzenie pokoju, kojarzenie łóżka głównie z czynnością spania a nie np oglądania tv itp) i ich zmianę na bardziej sprzyjającej zdrowemu snu. Dodatkowo warto zadbać o inny relaks czy odpoczynek. Zaburzenia snu mogą bowiem znamionować stres lub inne zaburzenia. Jeśli będą się utrzymywać, dołącza do nich trudności z zasypianiem lub wczesne wybudzanie, warto zgłosić się do lekarza.