Światłowstręt i migreny a antykoncepcja hormonalna

Mam migreny poprzedzone mroczkami od 12 lat, obecnie mam 20, od ponad pół roku stosuję antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek, nie mają one wpływu na mój stan zdrowia, czuję się po nich naprawdę dobrze, migreny nie występują częściej niż przed braniem tabletek (atak raz na 3 miesiące, znośny, bez wymiotów, jedynie lekki światłowstręt, bolą oczy i głowa jest potwornie ciężka). Czy mimo tego, że czuję się dobrze powinnam odstawić tabletki ze względu na migrenę? Powinnam się badać u neurologa?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym udanie się do neurologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.