Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świerzb a zajęcia w szkole masażu i fizjoterapii

Witam od 7 dni leczę świerzba infectoscab oraz crotamiton w trakcie leczenia czerwone krostki robią się białe i czasem swędzą jakby ugryzienie owada, dermatolog powiedział mi że będzie ok tylko jestem w szkole masazu i fizjoterapi w trakcie leczenia nie mauje nikogo jak skończe leczenie czy mogę już masować i czy mnie ludzie również bedą mogli masować ? w szkole nikt nie wie o tym bo się wstydzę
ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niekiedy podczas leczenia mogą pojawić się powikłania. Najczęściej jest to podrażnienie skóry, stan zapalny, zaczerwienie, obrzęk czy pieczenie. W takim wypadku ponownie skonsultować się z lekarzem. Jednokrotne leczenie zazwyczaj jest skuteczne. Należy jednak pamiętać o badaniu kontrolnym po ok. 2 tygodniach od zakończenie leczenia. Oczywiście po uzyskaniu całkowitej remisji choroby nie będzie przeciwskazań do dalszej pracy i wykonywania masaży.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam W przypadku zakażenia świerzbem który, nota bene, jest ostatnio dość "popularny" zakaźność zmniejsza się w ciągu kilku dni od włączenia leczenia. Najlepiej byłoby poczekać do całkowitego złuszczenia grudek, gdyż w nich obecne są jaja świerzbowca. Infectoscab jest dobrym lekiem, który działa świerzbobójczo. Należy pamiętać, żeby smarowanie dotyczyło dokładnie całego ciała z uwzględnieniem okolicy fałdów, pachwin, pach, okolic pod płytkami paznokci rąk, pępka. Są to miejsca gdzie świerzbowce mogą przetrwać i spowodować nadkażenie. Warstwa rogowa naskórka, w której sprawca zamieszania bytuje złuszcza się w ciągu dwóch tygodni. I to jest według mnie okres w zupełności wystarczający. jednak myślę, że siedem dni starczy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
Lek. Jolanta Miernicka
Lek. Jolanta Miernicka Dermatolog

Po całkowitym wyleczeniu nie ma możliwości przeniesienia choroby na inne osoby i można wrócić do normalnych zajęć.

Witam, w przypadku infectoscabu wystarczą 2 smarowania w odstępie 14 dni. Potem proszę kontynuować masaże. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy