Świerzb w ubraniach i pościeli

witam, mam pewne pytanie, które mnie cały czas nurtuje. Pod koniec listopada miałam świerzb. Wyleczyłam się infectoscabem i natychmiast na następny dzień po posmarowaniu, musiałam pilnie wyjechać na miesiąc. Czy po miesiącu, jest możliwe, że świerzb jeszcze siedzi w ciuchach lub pościeli? Oczywiście będę prała te rzeczy wszystkie, ale obawiam, że ponownie dostanę tę okropnej choroby, ponieważ pilnie wyjeżdżając, nie miałam jak wyprać rzeczy. Proszę o szybką odpowiedź, gdyż bardzo mi zależy.

Pranie i prasowanie odzieży i pościeli jest tak samo elementem leczenia, jak smarowanie Infectoscabem. Świerzbowce wyginęłyby na mrozie, w temperaturze pokojowej nie ma takiej pewności, więc pranie i prasowanie trzeba wykonać. Powinno się udać, powodzenia.