Świeża blizna po poparzeniu II stopnia na klatce piersiowej

Mam świeżą bliznę po poparzeniu II stopnia wrzącym napojem na klatce piersiowej. Dostałam zalecenie, że nie mogę jej opalać ponieważ może powstać bliznowiec, ale tego wszystkiego nie dopytałam jaką ochronę mam zastosować. Mam na myśli lato i upały. Co robić, czy krem z wysokom filtrem wystarczy, czy bluzka zapewni dobrą ochronę, jak zapobiec powstaniu bliznowca w lato?

Najlepiej chronić to miejsce przed słońcem czyli nie opalać. Przykrycie bluzką jest dobrym sposobem. Można smarować kremem z filtrem o SPF 50+. Raczej od słońca nie powstaną bliznowce ale mogą być trwałe przebarwienia.