Świeżb a wysypka alergiczna

Witam chciałam zapytać czy świerzb może występować tylko na rekach/ dłoniach? mam wysypke drobna kaszke na dloniach na wewnetrznej stronie dłoni swedzi w nocy ale w ciagu dnia niebardzo przy sciskaniu dłoni w piesc czuje ze reka jest opuchnieta taka nabrzmiała co to może byc lekarz domowy powiedział że to zwykła alergia dał maść Novate i wapno .Dodam jeszcze, że na twarzy mam 2 rumience rozowe obecne cały czas odkad pojawila sie wysypka. Wysypka tylko na dlon Jezeli to swierzb czy Novate pomoże?

Witam. Świerzb pojawia się na skórze całego ciała, raczej nie jest możliwe izolowane wystąpienie choroby na dłoniach w związku z czym proponuję postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.