Świeże zakażenie boreliozą a planowanie ciąży

Witam, 4 mce temu zostałam pierwszy raz w życiu ugryziona przez kleszcza, miesiąc temu zdiagnozowano u mnie świeże zakażenie boreliozą. Miesiac zażywałam antybiotyk Unidox Solutab. Teraz mam się skontrolowac. Jestem młodą osobą planującą powiększenie rodziny. Czy będę mogła w mojej sytuacji planować zajście w ciążę, po jakim czasie i czy to będzie bezpieczne dla dziecka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli przeszła Pani pełną kurację a kontrolne badania wypadną pomyślnie, właściwie nie będzie przeszkód by rozpocząć starania o ciążę. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą chorób zakaźnych oraz ginekologiem.