Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Świszczący kaszel i brak tchu a astma

Wiele jest stron w internecie dotyczących astmy, ale z nich jednoznacze nie jestem w stanie stwierdzić, co mi dolega. Codziennie wypluwam z gardła, chrząkając, spore ilości bardzo gęstej wydzieliny. Czasem pojawia się też kaszel, świszczy mi w gardle, gdy oddycham (wydycham). Czasem mam takie ataki, że gardło zarzuca mi wydzieliną i kaszlę w nieskonczoność. Wtedy świszczy najbardziej i mam uczucie zwężenia krtani. Nie mogę dosłownie złapać powietrza. Potem przechodzi. Co to może być? Trwa to już około roku czasu, najgorzej było latem.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam!

Postawienie jednoznacznego rozpoznania nie jest możliwe bez wizyty u lekarza. Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu, badanie lekarskie i badania dodatkowe. Opisane objawy mogą sugerować astmę oskrzelową. Jednak niezbędna jest większa ilość informacji, dokładne badanie ze szczególnym uwzględnieniem osłuchania płuc oraz badania czynnościowe, przede wszystkim spirometria. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy