Świszczący oddech pomimo leków

Witam. 21 lat mężczyzna. Byłem wczoraj u lekarza, dostalem Azirtin na 6 dni. Glimbax do plukania gardła i ibuprofen hasco. Wcześniej mialem antybiotyk Auglavin który chyba nie pomógł . Niepokoi mnie swiszczacy oddech od czasu do czasu i uczucie ściskanie w klatce piersiowej z rana, mam przezroczystą flegma i od czasu do czasu kaszel . Dodam że w tamtym tygodniu jakoś we wtorek albo w środę cały dzień kichalem i smarkałem ale przeszło. Czy pomogą mi te leki? Boje się że to może być astma.

Dzień dobry,

Aby złagodzić dolegliwości o których Pan pisze, warto byłoby kupić np. Salbutamol w syropie lub ew. Ventolin -stosowany wziewnie. Jeśli chodzi o świsty, to mogą być one spowodowane również stanem zapalnym i powinny ustąpić. Wyżej wymienione leki z pewnością skutecznie zadziałają na te objawy. Jeśli objawy po wyleczeniu Pana będą się utrzymywały, wówczas warto wykonać spirometrię, która potwierdzi lub wykluczy występowanie astmy. Na razie proszę się zbyt mocno nie stresować. Niekiedy, przy zapaleniu dolnych dróg oddechowych pojawiają się świsty, wówczas objawowo można zastosować przez krótki okres czasu leki, które wyżej wymieniłem. Niestety są one na receptę. Proszę dokupić sobie jeszcze ew. fensipryd - w postaci syropu np. Pulneo, który też powinien pomóc, aczkolwiek działa słabiej na wymienione przez Pana objawy, choć z pewnością nie zaszkodzi Panu. Jest to lek wykazujący działanie przeciwzapalne i działający rozkurczająco na oskrzela, co również zmniejszy "świsty" nad płucami..

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz