Świszczenie w płucach podczas biegania

Witam. Mam 28 lat 163 cm wzrostu i 63.8 kg wagi. od miesiąca dla poprawienia kondycji regularnie co 2 dni biegam 2,5-3 km. Po bieganiu przy oddychaniu czuję i słyszę gwizdanie z płuc, coś jak by spuszczane powietrze z balonika i lekki kaszel wykrztuśny. Mam się tego bać, coś z tym robić czy to normalne ? Ps. mam alergie na roztocza i pleśń.

Lek. Katarzyna Szymczak

Rozumiem że nie choruje Pan na astme? Najprawopodobniej nie są to objawy chorobowe, ale radziłabym jednak pójsc do lekarza, celem zbadania.
Pozdrawiam