Czerwone plamy na tułowiu u dziecka

Syn miał początkowo plamkę na brzuchu czerwoną z białym czubkiem. Po dwóch dniach pojawiły się rozlane plamy na plecach w okolicy pasa. Swędzą go te miejsca. Ma również katar.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Skóra w opisanych miejscach często ma tendencję do podrażnień, jednak zmiany są raczej zbyt rozległe. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego lub pediatry. Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie. Pozdrawiam