Synek budzi się w nocy po 10-15 razy

Witam. Jestem mamą 15-miesięcznego synka. Nie wiem, co mam robić, ponieważ mój synek budzi się w nocy po 10, 15 razy. Do ukończenia przez niego roczku każdy mówił mi, że taki jego urok i że wyrośnie, budził się ponieważ jadł po 5 razy w nocy, ząbkował, miał kolki, do tego stopnia, że miał plasterkowany przez chirurga brzuszek. Jadł mleko nutramigen i kolki przeszły, ale budzenie w nocy nie.... Teraz budzi się z płaczem - czasem krzykiem, nie jest głodny, ponieważ podaję mu wodę, a on nie chce niczego pić. Czasem pomoże utulenie, ale to na krótko, ponieważ za godzinę powtórka i tak do rana. Miał robione badania - i wykazały tylko grzyby w przewodzie pokarmowym. W dzień śpi max 1,5 godziny, wieczorem pada i zasypia od razu ok 20, a problem zaczyna się po upływie ok 2 godzin. Co do objawów alergii, to ma tylko krostki czasami na buzi, co do temperatury w pokoju i ubranka to na pewno nie ma zastrzeżeń, bo już próbowałam wszystkiego - zimno, ciepło oraz powycinałam metki z piżamek. Proszę o pomoc!!! Nie wiem co robić, czasem jestem po nocy tak zmęczona, że wymiotuję. Czy powinnam udać się z synkiem do neurologa, czy do innego lekarza ?? Dziękuję za odp.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zachęcam do wizyty u neurologa dziecięcego, na zasadzie profilaktycznej porady- diagnozy, bo być może zachowanie maluszka ma podłoże neurologiczne, którego pediatra nie jest w stanie "wychwycić".Poza tym wydaje mi się, że maluszek ma trudności z tolerowaniem pokarmów, tzn. dieta wpływa na niego pobudzająco i podtrzymuje nieprzyjemne odczucia - może warto porozmawiać o menu malca właśnie z pediatrą albo z doświadczonym doradcą żywieniowym, których na szczęście jest już sporo.

Zachęcam do wzbogacania diety w stałe pokarmy, warzywa gotowane, a zredukowanie ilości przyjmowanego mleka.

Warto rownież udać się do diagnosty i terapeuty integracji sensorycznej, ponieważ zachowanie maluszka może być wynikiem nieprawidłowego przetwarzania bodźców napływajacych z zewnątrz. Często dzieje się tak, gdy dziecko rodzi się w wyniku trudnego albo długiego porodu albo przez tzw. cesarskie cięcie.

Terapeuta sensoryczny pozwoli zrozumieć potrzeby maluszka i opracuje zasady i zabawy pozwalające na dostymulowanie lub odsytmulowanie potrzeb. Często wystarczy zmienić sposób kołysania dziecka lub wprowadzić regularne masaże, a sytuacja ulega zmianie na korzyść:)

Pozdrawiam:)))