Synek śpi niespokojnie - jak mu pomóc?

Jestem mamą 7-miesięcznego chłopca, mój problem polega na tym, że gdy dziecko śpi, bardzo mocno się kręci przez sen, podnosi do góry nóżki i zmienia pozycje. Do snu układam go na plecach w pozycji pionowej, po 2-3 godzinach dziecko obraca się do pozycji poziomej i uderza nóżkami o materac budząc się z krzykiem. Bardzo mnie to martwi, proszę o poradę. Serdecznie dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Trudno powiedzieć, skąd bierze się takie zachowanie maluszka, mając mało informacji o diecie dziecka, aktywności ruchowej itd. Być może dieta ma wpływ na niepokój, napięcie itd, stąd to kręcenie się, przyjmowanie pozycji poprawiające perystaltykę. Zachęcam również do rozmowy z neurologiem dziecięcym. Warto przed spotkaniem z lekarzem nagrać reakcje dziecka, tak aby ułatwić diagnozę lekarską.

Dobrze jest wprowadzić w ciągu dnia zabawy z maluszkiem oparte na baraszkowaniu, leżeniu na brzuszku (jeśli dziecko płacze, to kładziemy je na kilka chwil i systematycznie wydłużamy czas), zabawach paluszkowych, masażykach całego ciała, co najprawdopodobniej korzystnie wpłynie na samopoczucie dziecka i w konsekwencji na lepszy sen.

Pozdrawiam