Systematyczny ból gardła i katar

Mam 18 lat. Systematycznie 2-3 tygodnie miewam katar i boli mnie gardlo, mysle, ze to przez to ze czesto chodze na silownie i pozniej wychodze spocony, chociaz od razu przemieszczam sie w cieple miejsce, czy mozna nazywac to choroba? Mialem stawiane banki, chodze czesto do lekarza czasami przepisuje mi antybiotyk. Slaba odpornosc? Jak mozna temu zapobiec? A moze jestem przewrazliwiony... jednak to tylko zwykly katar, nic wielkiego.. po kilku dniach w domu przechodzi

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Być może konieczne będzie udać się do specjalisty immunologii

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem przeziębienia. Przede wszystkim powinien Pan unikać sytuacji, które powodują wystąpienie przeziębienia. Jeśli już się pojawi a objawy nie będą ustępować, proszę skonsultować się z lekarzem POZ.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nawroty występują tak często być może warto byłoby udać się do lekarza otolaryngologa.