Szansa na ciąże po stosunku seksualnym w dni płodne

Zacznę do tego, że mam 20 lat i chcemy mieć z mężem dziecko. Jednak nasze stosunki nie są typowe, gdyż odczuwam ból przy współżyciu (byliśmy już z tym u wielu lekarzy i żaden nie stwierdził nic złego), dlatego najpierw z mężem się "bawimy", a potem wprowadzamy spermę zawsze w dni płodne (przez około pół roku). Ostatnio dwa miesiące temu.
Mam regularne miesiączki co 29-30 dni. Wcześniej brzuch bolał mnie tak 2 dni przed miesiączką i na początku, ból jednak nie był dotkliwy (nigdy nie musiałam brać tabletek przeciwbólowych). Jednak teraz do kilku miesięcy ból był silny, nie dało się bez tabletek, zaczynał się na 2 tygodnie przed okresem, a kończył po 2 dniach trwania.
W marcu okres trwał normalnie 5-6 dni, ból był jak zwykle ostatnio ale samo krwawienie jakby mniej obfite. Przed kwietniowym okresem czułam się dziwnie senna, czasami było mi niedobrze, kilka dni przed okresem hmm, trudno to nazwać czułam jakby swędzenie warg, tak jakby zrobiły się większe. Po kilku dniach to minęło, okres dostałam w terminie, jednak co dziwne, brzuch boli mnie słabo, ale już przez 3 dni okresu, a sam okres jest bardzo słaby jak nigdy (choć trwa normalnie już 3 dni) .
Czytałam, że mogą wystąpić krwawienia będąc w ciąży. Nie robie testu, bo boję się, że tak bardzo chcemy mieć z mężem dziecko, że wmawiam sobie głupoty do głowy, nie chce się rozczarować. Dlatego proszę o odpowiedź, czy to w ogóle możliwe bym była w ciąży?
Dodam, że nie mam wymiotów czy innych objawów mogących świadczyć o ciąży. No może częstsze niż zwykle siusianie.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Z pewnością test ciążowy lepiej odpowie na Pytanie, czy jest Pani w ciąży, niż moja diagnoza przez internet :) Mogę tylko powiedzieć, że rzeczywiście jest możliwe, że zaszła Pani w  ciąże (choć nie napisała Pani, w jaki sposób wprowadzają Państwo nasienie do dróg rodnych- domyślam się że od razu po pieszczotach i w sposób potencjalnie jak najskuteczniejszy).

Gdyby jednak nie zaszła Pani w ciąże, to myślę że niezwłocznie powinni Państwo poszukiwać pomocy lekarskiej, ze względu na palące problemy ze współżyciem. Pani objawy wskazują na możliwość endometriozy. Choroba ta może wywoływać nie tylko ból w podbrzuszu i bolesne stosunki, ale również niepłodność. Warto dążyć do jej zdiagnozowania, aby móc się ewentualnie leczyć.

Zapraszam również do lektury artykułu dotyczącego objawów ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy i endometriozy: http://parenting.pl/portal/endometrioza-przyczyna-nieplodnosci-0.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w staraniach!