Szansa na dziecko po kilku poronieniach

Witam.Mam 44lata,dwóch zdrowych synów,ostatnio co roku poraniałam ,6razy,jakie badania powinnam wykonać,czy wogle mam szanse na dziecko,bo bardzo bym chciała,ale przez te poronienia moja psychika za chwile bedzie wymagała leczenia,a ze znajomych lekarzy ginekologów karzdy mówi co innego.Z zajsciem w ciąże nie mam problemów,tylko z utrzymaniem,nikt nic konkretnego mi nie mówi i to jest chyba najbardziej dobijajace.Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią poronienia przede wszystkim wymagają bardzo szczegółowej diagnostyki, począwszy od podstawowych i szczegółowych badań laboratoryjnych aż po badania obrazowe. Niestety w opisie nie zawarła Pani informacji czy miała Pani wykonane jakiekolwiek badania? Jeśli nie, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem (najlepiej jednym), który konsekwentnie i po kolei pokieruje diagnostyką. Każdy kolejny wynik badania będzie przybliżał lekarza do prawidłowej diagnozy, co być może umożliwi wdrożenie właściwego leczenia i pozwoli Pani donosić ciążę.

Szanowna Pani, odpowiedź mailowa jest bardzo trudna. 6 poronień to poronienia nawracające. Wiek to drugie kryterium-możliwość zaburzęń hormonalnych
Powinno sie bardzo dokładnie przanalizować przyczyny utrat ciąż być może
uda się odpowiedzeć na pytanie co należy zrobić by nie doszłlo do następnej utraty.