Szansa na orzeczenie o niepełnosprawności po operacjach kręgosłupa szyjnego

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy jest szansa na orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym jeśli jestem po 3 operacjach kręg. szyjnego, mam zmiany w odc. piersiowym, które powodują codzienne dolegliwości (ból z tyłu głowy, drętwienie palców u ręki, bóle barku promieniujące do łopatek)? Na co dzień odczuwam dolegliwości bólowe, które utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Czy jest szansa na takie orzeczenie? Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez przeanalizowania pełnej dokumentacji medycznej oraz zbadania nie jest możliwe określenie szans na przyznanie stopnia niepełnosprawności. Niemniej jednak ma Pani pełne prawo do złożenia odpowiedniego wniosku. O przyznaniu stopnia niepełnosprawności zadecyduje właściwa komisja.